close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

 • Wydział Konsularny Ambasady RP w Oslo zgodnie z właściwością terytorialną przyjmuje wnioski od obywateli polskich zamieszkałych na terenie Królestwa Norwegii.

   

  Informujemy, że dokumenty w sprawach obywatelstwa (zrzeczenie, nadanie, przywrócenie poświadczenie) są przyjmowane jedynie w ramach wizyt w sprawach obywatelskich. 

  Od osób, które zapisały się na sprawy paszportowe lub prawne, a chcą złożyć dokumenty w sprawie obywatelskiej, dokumenty w sprawie obywatelstwa nie będą przyjmowane.

   

   

  Rejestracji wizyty w Wydziale Konsularnym dokonuje się poprzez stronę internetową:

  https://secure.e-konsulat.gov.pl

  (wybierając zakładkę "Wizyty w Konsulacie")

   

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że w danym dniu nie ma wolnych miejsc, dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów lub tego dnia Wydział Konsularny jest zamknięty.

   

  Święta i dni ustawowo wolne od pracy w Polsce i w Norwegii, w które Wydział Konsularny nie pracuje, znajdą Państwo na naszej stronie Kontakt - Wydział Konsularny

   

  Jeśli nie mogą Państwo przyjechać n umówione spotkanie prosimy o anulowanie swojej wizyty.

  Pamiętajmy, aby nie blokować miejsc na liście osób oczekujących na spotkanie i pozwólmy zapisać się innym.

   

   

   

   

  INSTRUKCJA ZAPISYWANIA SIĘ NA SPOTKANIA W SYSTEMIE E-KONSULAT

   

   1. W sprawach paszportowych, prawnych oraz obywatelskich będzie można złożyć wniosek jedynie za uprzednim zapisaniem się na spotkanie poprzez system E-konsulat dostępny na stronie internetowej:

   

  https://secure.e-konsulat.gov.pl

   

  SPRAWY PRAWNE: poświadczenie podpisu, poświadczenie fotokopii, zdolność prawna do zawarcia związku, zapewnienie małżeńskie, zmiana administracyjna imienia/nazwiska, odrzucenie/przyjecie spadku, rejestracja urodzenia, rejestracja małżeństwa, uzupełnienia braków we wniosku.

  SPRAWY OBYWATELSKIE: poświadczenie obywatelstwa polskiego, zrzeczenie się obywatelstwa polskiego, nabycie obywatelstwa polskiego.

  SPRAWY PASZPORTOWE: złożenie wniosku o paszport 10-letni, 5-letni, tymczasowy.

   

  2. Dokonujemy wyboru placówki dyplomatycznej

   

  • KRAJ - NORWEGIA
  • PLACÓWKA - OSLO
  • MENU/WIZYTY W KONSULACIE/SPRAWY PASZPORTOWE, PRAWNE LUB OBYWATELSKIE
  UWAGA: Przy sprawach paszportowych należy wybrać w lewym górnym rogu okna zapisów lokalizację OSLO. Lokalizacje: Bergen, Stavanger, Trondheim dotyczą TYLKO dyżurów konsularnych. Więcej informacji na temat dyżurów znajdą Państwo klikając na link tutaj>>

  3. W punkcie „chcę zarezerwować termin dla" wskazujemy liczbę, która odpowieada ilości osób, dla których składane będą wnioski.

  4. Następnie wybieramy datę oraz godzinę wizyty w Urzędzie.

  5. W formularzu wizyty w części „dane kontaktowe" wpisujemy dane osoby dokonującej rezerwacji:

   

  • UWAGA! WAŻNE JEST, ABY WPISAĆ PRAWIDŁOWE DANE. NA WSKAZNY ADRES E-MAIL ZOSTANIE WYSŁANE POTWIERDZENIE ZAPISANIA SIĘ NA SPOTKANIE

  6. W punkcie „wizyta dotyczy" wybieramy rodzaj sprawy, w jakiej chcemy przyjechać do Urzędu 

  7. Podajemy dane osoby/osób, których dotyczy wizyta w Urzędzie.

  UWAGA! Podajemy wszystkie dane, gdyż ich brak uniemozliwi zapisanie się na wizytę. 

   

  • Nr PESEL to numer składający się z 11 cyfr. Zamieszczany jest w takich polskich dokumentach jak: paszport, dowód osobisty, prawo jazdy, książeczka wojskowa, legitymacja emeryta/rencisty, karta EKUZ.

  8. Wybieramy opcję „dalej

  9. Jeśli dane zostały poprawnie wpisane, program przekieruje Państwa do następnej strony, na której przyciskiem „zapisz", potwierdzamy dane i termin wizyt 

  10. Należy pobrać, zapisać i wydrukować potwierdzenie wizyty (plik w formacie pdf). Dodatkowo potwierdzenie zostanie wysłane na podany adres e-mailowy

   

   

   

   

  Anulowanie wizyty

   

  1. Aby anulować wizytę na stronie https://secure.e-konsulat.gov.pl

  W zakładce: wizyty w Konsulacie wybieramy opcję ANULUJ UMÓWIONĄ WIZYTĘ

   

  2. Formularz anulowania wizyty wymaga wpisania znajdujących się na druku potwierdzenia rezerwacji:

   

  • NUMERU FORMULARZA
  • OTRZYMANEGO KODU

  3. Klikamy opcję „odwołaj wizytę"

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: