close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AMBASADOR

 •  

   

   

   

  Iwona Woicka-Żuławska

   

  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Królestwie Norwegii od dnia 15 marca 2018 r.

   

  Ukończyła studia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat obroniła w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w 2008 r. Prowadziła liczne wykłady nt. procesu decyzyjnego, swobody świadczenia usług, społeczeństwa informacyjnego na polskich uczelniach wyższych, była autorką licznych publikacji dot. procesu negocjacyjnego i acquis communautaire UE (1997-2010) oraz np. współautorką przewodnika „Proces decyzyjny w UE. Przewodnik dla urzędnika administracji publicznej” (2005 r.).

   

  W 1997 r. rozpoczęła pracę w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej w Departamencie Koordynacji, przemianowanym na Departament Polityki Integracyjnej, gdzie przeszła przez wszystkie stanowiska w ramach służby cywilnej, do radcy ministra włącznie. W 2010 r. rozpoczęła pracę w Departamencie Strategii i Planowania MSZ na stanowisku radcy ds. globalnych procesów społeczno-gospodarczych. W latach 2010-2014 r. pracowała jako kierownik wydziału ekonomicznego Ambasady RP w Londynie.

   

  Od 2014 r. była wicedyrektorem w Departamencie Współpracy Ekonomicznej  MSZ, nadzorującym kwestie energetyczne, związane ze współpracą Polski z międzynarodowymi organizacjami gospodarczymi oraz nadzorującej stanowiska wsparcia na rynkach afrykańskich i Ameryki Łacińskiej. W 2016 r. objęła obowiązki dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej MSZ.

  Języki: angielski, hiszpański, włoski, francuski.

  Mężatka.

   

   

   

  Adres do korespondencji:

  Olav Kyrres Plass 1

  0244 Oslo

  Tel.: 0047 24 110 870

  e-mail: oslo.info@msz.gov.pl

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: