close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 września 2018

  Przegląd filmów krótkometrażowych państw Grupy Wyszehradzkiej do obejrzenia już 24 września br., poniedziałek, w Cinemateke w Oslo.

  Ambasada RP uprzejmie zaprasza na drugą edycję Vyśehrad Short Film Festival in Oslo, podczas którego ambasady państw Grupy Wyszehradzkiej zaprezentują po jednym filmie krótkometrażowym. Projekcja odbędzie się 24 września br., o godz. 18.00 w Cinemateke, Dronningens gate 16, Oslo.

   

  Osoby, które chciałyby otrzymać bezpłatny bilet, proszone są o zgłoszenie się na adres mailowy podany w zaproszeniu: emb.oslo@mzv.sk

   

  Liczba miejsc jest ograniczona.

   

  W tym roku polskim filmem w tym przeglądzie będzie „ROMANTIK” w rez. Mateusza Rakowicza

  Jest to krótka historia utrzymana w tragikomicznej tonacji o tym, że nie panujemy nad swoim losem, nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że osiągnęliśmy pełnię szczęścia.

  Główne role grają: Robert Więckiewicz, Justyna Wasilewska

   

  Film zrealizowany w koprodukcji Studia Munka z francuskim partnerem Le G.R.E.C.

  Nagrody: Złote Lwy na Kołobrzeskim Festiwalu Filmowym- First Shot (2016), Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych (2016)- Wyróżnienie specjalne Mateusz Rakowicz, Nagroda Polskiego Kina Niezależnego (OFFskary),  Jantar za krótkometrażowy film fabularny Mateusz Rakowicz, Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego 2017- Najlepszy aktor Robert Więckiewicz

   

  Romantik
  Romantik

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: