close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 sierpnia 2015

  4 września 2015 r. w Cornerteateret w Bergen odbędzie się premiera sztuki „Grzeczna” (Snill) , opartej na popularnej książce dla dzieci autorstwa Gro Dahle. Spektakl, którego reżyserem jest Przemysław Jaszczak, jest polsko-norweską produkcją teatralną.

  Spektakl stanowi połączenie teatru formy, gry aktorskiej i animacji. Jest adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

   

  Inspiracją dla polsko-norweskiej współpracy, której rezultatem jest przedstawienie było połączenie polskiej tradycji teatru formy z popularną literaturą skandynawską.

   

  Pomimo, że sztuka oparta jest na książce dla dzieci, spektakl łączy różne formy przekazu artystycznego i ma wymowę uniwersalną, ponieważ dotyczy podstawowych wartości w życiu. Może być zatem punktem wyjścia dla refleksji na temat wielu współczesnych zjawisk społecznych.   

   

  Spektakl został przygotowany przez polsko-norweską grupę artystów „Open Window Teater”, stworzoną przez absolwentkę wrocławskiej PWST, Dominikę Minkacz-Sirę. Reżyserem przedstawienia jest Przemysław Jaszczak. Scenografię i animację przygotował Mateusz Mirowski. Producentem projektu jest Camilla Svingen.

   

   

  Więcej informacji:

  http://cornerteateret.no/forestilling/snill/#sthash.ASc13z8C.gEFnK6vn.dpbs

  http://openwindowtheatre.com/

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: