close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 stycznia 2019

  Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia związane z premierą spektaklu z poezją Wisławy Szymborskiej w Teatrze Narodowym w Oslo (1.02.). W teatrze odbędą się także: wystawa zabawnych kolaży poetki, rodzinne warsztaty robienia kolaży, seminarium o twórczości poetki, a przed teatrem stanie biało-czerwony pawilonik promujący norweski wybór wierszy Wisławy Szymborskiej.

  Na deskach głównej sceny Oslo w dniu 1 lutego zagości niezwykły poetycki spektakl pt. LIVET ER DEN ENESTE MÅTEN poświęcony twórczości polskiej Noblistki. Teatr Narodowy bardzo stara się o przyciągnięcie polskiej publiczności i przygotował specjalnie polskie napisy mówionego tekstu, które będą się widoczne nad sceną w trakcie spektaklu.

  Wszystkie informacje o spektaklu znajdą Państwo na stronie Teatru Narodowego, także w wersji polskiej:

  https://www.nationaltheatret.no/forestillinger/livet-er-den-eneste-maten/livet-er-den-eneste-maten/

  https://www.nationaltheatret.no/forestillinger/livet-er-den-eneste-maten/ycie---jedyny-sposob/

   

  Od 1 lutego, od dnia premiery, przy wejściu do teatru będzie ustawiony kolorowy, biało-czerwony pawilonik, w którym będzie promowany i sprzedawany norweski tomik poezji W. Szymborskiej. Na przechodniów i gości będzie czekało ponadto kilka niespodzianek i loteria. Pawilon będzie stał przed teatrem przez 5 dni.  

   

  Ambasada zaprasza serdecznie do obejrzenia Wystawy Wycinanek, która będzie prezentowana w Teatrze Narodowym. Będzie to okazja do obejrzenia zabawnych i zaskakujących prac, które poetka przez lata wysyłała do swoich przyjaciół i znajomych, a które teraz znajdują się w zbiorach krakowskiej Fundacji Wisławy Szymborskiej.https://www.nationaltheatret.no/opplev-mer/national-spesial/barns-national-spesial/polsk-norsk-familiedag-med-szymborska/

   

  W sobotę w dniu 2 lutego, Ambasada wraz z Teatrem Narodowym zapraszają na polsko-norweski Dzień Rodzinny, czyli familijne warsztaty kolaży. Warsztaty dla dzieci i dorosłych będą prowadzone przez panią Helenę Rajską. Odbędą się w godzinach 12.00 -14.00. w gmachu Teatru Narodowego, wstęp wolny.

   

  Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Ambasadę wspólnie z Teatrem Narodowym będzie seminarium nt. twórczości Wisławy Szymborskiej. Odbędzie się on w gmachu teatru, w tydzień po premierze, w sobotę 9 lutego o godz. 16.00. Z Krakowa przybędzie specjalnie pan Michał Rusinek, pisarz i tłumacz, wieloletni sekretarz poetki, a także prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

   

  NA WSZYSTKIE WYDARZENIA SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

   

   

   

  Fotografia Wisławy Szymborskiej © Elżbieta Lempp

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: