close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 listopada 2018

  Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Wzorem lat ubiegłych, w dniu 11 listopada 2018 r. o godz. 9.00 zapraszamy do spotkania się przy grobie polskich lotników i cichociemnych pochowanych w mogile na cmentarzu Vestre Gravlund w Oslo, by wspólnie pomodlić się i uczcić Tych, którzy odeszli poświęciwszy swe życie Naszej Ojczyźnie.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego oddania hołdu poległym i zmarłym.

   

  Następnie zachęcamy wszystkich Państwa do odwiedzin Folkemuseum w Oslo w związku z organizowanym we współpracy z Ambasadą dniem „Święta Bożego narodzenia – w Polsce” (Jul på polsk – i Norge ).

   W jego ramach odbędzie się koncert polskich pieśni i arii w wykonaniu spiewaków Krzysztofa A. Łuczyńskiego i Oksany Myronchuk, których występ uświetni 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Wizyta w Folkemuseum będzie też okazją do spędzenia przyjemnego dnia, w rodzinnej i polskiej atmosferze, oraz możliwości wykonania własnych wypieków, malowania polskich pierniczków, wspólnego przygotowywania ozdób choinkowych, degustacji potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w grach i quizzach organizowane przez polskich harcerzy z Oslo. Zapraszamy także do wzięcia udziału w loterii oraz do częstowania się pysznymi potrawami wigilijnymi, także tymi słodkimi. Szczegółowe informacje na temat imprezy oraz biletów na to wydarzenie znajdą Państwo na stronie muzeum: www.norskfolkemuseum.no. Wydarzenie trwa w godzinach 11.00 - 16. 00., ceny biletów są obniżone.

   

   

  O godzinie 16.00 zapraszamy natomiast do wspólnej modlitwy na uroczystą „Mszę Świętą za Ojczyznę”, która odbędzie się w katedrze Św. Olafa w Oslo.

  Jul pa polski-szopka

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: