close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 września 2017

  Zapraszamy na projekcję czterech filmów krótkometrażowych.

  Program wieczoru

   

  18:30 Sing (H) reż. Deák Kristóf

  "Śpiew" to dramat z dużą ilością muzyki. Akcja rozgrywa się w latach 90-tych w Budapeszcie, na Węgrzech. Zainspirowany prawdziwą opowieścią o nagrodzonym chórze szkolnym i nowej uczennicy, która może odkryć ich tajemnicę. Film zdobył Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy w 2017 roku. (IMDB)

   

  19:00 Peacock (CZ) reż Ondřej Hudeček
  Pokrętny romans osadzony w XIX-wiecznych malowniczych Czechach, opowiadający prawdziwą historię owianą tabu. Jest to opowieść o narodzinach jednego z najbardziej wpływowych pisarzy narodowych, w roli głównej Juli Feldmeier (Nothing Bad Can Happen). Suspens, śmiech, przemoc, nadzieja, serce, nagość, seks i szczęśliwe zakończenie. Głownie szczęśliwe zakończenie. Film Peacock (2015) był pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, Festiwalu Filmowym w Toronto i Festiwalu Filmowym Sun-dance.

   

  19:30 Strach (SK) reż. Michal Blaško
  Marek to młody chłopak, który został świadkiem brutalnego ataku w autobusie. Udaje się mu nagrać cały incydent na telefonie komórkowym, ale jego strach i sumienie uniemożliwiają mu postąpić słusznie.

   

  20:00 Mazurek (PL) reż. Julia Kolberger

  Urszula przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu.

   

  Cinemateket: 0105 Oslo, Dronningens gate 16

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: