close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 września 2017

  W dniach 6-7 września br. przedstawiciele polskich partii politycznych przebywali w Oslo.

  Motywem przewodnim wizyty była kampania wyborcza i wybory parlamentarne w Norwegii. Organizatorem wizyty była Ambasada Królestwa Norwegii  w Warszawie, która wystosowała zaproszenia wszystkich polskich kubów parlamentarnych.

   

  W wizycie udział wzięli posłowie: Paweł Bejda (PSL), Joanna Mucha (PO), Tomasz Rzymkowski (Partia Kukiz’15), Elżbieta Stępień –(Nowoczesna), Maria Zuba (PiS), Anna Maria Żukowska (SLD) oraz Zastępca Dyrektora Małgorzata Zalewska z Departamentu Programów Pomocowych, który  realizuje zadania związane Funduszami Norweskimi i EOG.

   

   

  Jednym z punktów pierwszego dnia wizyty było także spotkanie posłów z przedstawicielami Polonii w Ambasadzie RP.

  W ciągu dwóch dni posłowie odbyli szereg spotkań, których  tematem była rola i znaczenie EOG dla Norwegii w kontekście kampanii wyborczej. Delegaci mieli okazję zapoznania się z opiniami na temat norweskiej kampanii, odwiedzenia sztabów wyborczych, rozmów z nimi i wysłuchania wystąpień liderów partii.

  Ponadto parlamentarzyści odbyli spotkania z dwoma Sekretarzami Stanu w MSZ Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Panią Marit Berger  Røsland i Panią Elsbeth Tronstad oraz z przedstawicielami władz Urzędu Miasta w Oslo i z dziennikarzami.

  Kampania wyborcza była również głównym tematem spotkania w think-tanku Civita.

   

   

  Posłowie4-6
  Posłowie2-6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: