close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 kwietnia 2017

  Spotkanie z poezją i malarstwem Anny Keryl oraz koncert Małgorzaty Milewskiej Sundberg odbyły się w wieczór 31 marca br.

  W salonach ambasady odbył się niezwykły wieczór poświęcony prezentacji antologii wierszy Anny Keryl pod tytułem ,,Z Niebem, Ze Światem, Z Tobą". Tom zawiera twórczość z okresu 1980–2015. Spotkanie rozpoczęło słowo wstępne, które wygłosiła prof. Nina Witoszek. Charakteryzując osobę i twórczość poetycką Anny Keryl, zwróciła uwagę na  pokrewieństwa między wierszami Anny Keryl i poezją Rumi, wielkiego perskiego pisarza i mistyka z 13-go wieku. Rumi, którego twórczość inspirowana była tradycją sufizmu, pisał o przyjaźni, miłości i duchowości - wątki które dominują w poezji Anny Keryl. 

  Koncert w wykonaniu harfistki Małgorzaty Milewskiej Sundberg zawierał utwory m.in. M. Ravela, E. Satie, M. Rudolfa i przede wszystkim niezwykłą muzykę Carlosa Salzedo.

   

  Wieczór poezji Anny 30               Wieczór poezji Anny Keryl 30

   

  Wieczór był niezwykle bogaty we wrażenia. Goście słuchając poezji i muzyki, mieli okazję podziwiać także dorobek malarski Anny Keryl, której pejzaże były wyświetlane na ekranie podczas całego spotkania.   

   

  Na zakończenie pani Janina Januszewska-Skreiberg, aranżer spotkania, zapowiedziała dwie niespodzianki – były to występy pianistki Anny Jastrzębskiej oraz klarnecisty Eugeniusza Pudelewicza. Wieczór podsumował  Jerzy Gruca.

   

  Wieczór poezji Anny Keryl 30
  Wieczór poezji Anny Keryl 30
  Wieczór poezji Anny 30
  Wieczór poezji Anny 30
  Wieczór poezji Anny 30
  Wieczór poezji Anny 30
  Wieczór poezji Anny Keryl 30

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: